Informácie o MBA

Master of Business Administration (MBA) je profesijne vzdelávací program,
ktorý ponúka účastníkom rozšírenie ich manažérskych vedomostí a zručností
nad rámec vysokoškolského vzdelania.

Pre koho je štúdium MBA určené?

Štúdium MBA je správnou voľbou pre tých, ktorí sa usilujú o kvalitné manažérske vzdelanie, ktorým by doplnili svoje predchádzajúce vysokoškolské vzdelanie, alebo rozšírili svoje doterajšie manažérske skúsenosti. Ide o štúdium, ktoré je vhodné nielen pre manažérov, členov manažmentu či podnikateľov, ale pre všetkých, ktorí pracujú na svojom sebarozvoji a chcú získať náskok pred ostatnými. Naše študijné programy neponúkajú len jednoduchú výučbu aktuálnych teoretických informácií, ale ich hlavným cieľom je pomôcť študentom k praktickému využitiu novo nadobudnutých znalostí.

Ako prebieha štúdium?

Každý program MBA na BRITISH BUSINESS SCHOOL sa skladá z desiatich špecializovaných modulov, ktoré sú rozdelené do dvoch semestrov. Pri výučbe kombinovanou formou, sa na začiatku a v polovici každého semestra študenti zúčastňujú seminára. Celkom ide teda o štyri denné semináre, ktoré sú organizované vždy v sobote. Každý seminár je vedený odborným lektorom a pri výučbe je kladený veľký dôraz predovšetkým na praktické využitie novo získaných znalostí. Vo zvyšku výučby už študenti pracujú úplne samostatne s pomocou e-learningu, v rámci ktorého môžu využiť všetky potrebné výukové materiály a tiež online knižnicu s 1.000.000+ odbornými titulmi Po celú dobu štúdia sú samozrejme lektori svojim študentom i naďalej k dispozícii na konzultáciám. V priebehu štúdia spracovávajú študenti seminárnu prácu za každý z desiatich modulov. Na konci štúdia každý vypracuje záverečnú prácu, ktorú následne obhajuje pred komisiou.

Aké sú podmienky prijatia na štúdium?

Podmienkou pre prijatie do uvedeného jednoročného programu je ukončené vysokoškolské vzdelanie minimálne na bakalárskom stupni. Na štúdium však môže byť prijatý aj uchádzač bez vysokoškolského vzdelania, a to v prípade, že preukáže dostatočnú prax na manažérskej pozícii. Prijímacie skúšky uchádzači o štúdium neskladajú.

Aký je prínos titulu MBA?

Titul MBA je dnes celosvetovo oceňovaný štandard medzi manažérmi a absolvovaním štúdia dáte svojmu okoliu najavo, že ste človek, ktorý rozvíja svoj potenciál, vie na sebe cielene samostatne pracovať, chce kariérne rásť a neustále sa posúvať. Štúdium MBA je vzhľadom k svojmu praktickému spôsobu výučby ideálnym doplnkom k predchádzajúcemu vysokoškolskému vzdelaniu a zároveň pomáha aj skúsenejším manažérom, ktorí počas štúdia prehĺbia svoje znalosti, získajú nové know-how a tým i pre svoju prácu. Vďaka všetkým týmto aspektom Vám titul MBA dáva tie najlepšie predpoklady pre kvalitné profesijné uplatnenie. Nositelia titulu tak získavajú výrazný náskok na trhu práce pred ostatnými pracovníkmi daného odboru.

Zahájenie nových cyklov

Štúdium MBA zahajujeme 3x ročne: marec, máj, november. Bližšie informácie o špecializáciách manažérskych programov nájdete pod jednotlivými programami.

Kvalitné štúdium MBA na BRITISH BUSINESS SCHOOL

Využite mimoriadnu cenu štúdia.

Akcia platí do 14. 7. 2024.

Možné aj na viac splátok

5 061 EUR bez DPH 3 300 EUR bez DPH 3 993 EUR s DPH
 • Podanie prihlášky
  je zadarmo
 • Nezaberie viac
  ako 2 minúty
 • Pomôžu vám naše
  študijné koordinátorky

Priebeh štúdia

 • 2 semestre, 10 modulov, 4 celodenné semináre prebiehajúce v sobote.
 • Účasť na seminároch nie je povinná, ale je veľmi odporúčaná.
 • Dĺžka štúdia MBA programu je 1 rok; štúdium prebieha v češtině (akceptácia slovenčiny).
 • Jednotlivé moduly sú zakončené seminárnou prácou.
 • Štúdium je zakončené vypracovaním záverečnej práce a jej obhajobou.
 • E-learning - moderná študentská sekcia obsahujúca študijné podklady; bezplatná online knižnica.
 • Individuálne konzultácie s lektorom.
Zobraziť viac informácií

Referencie firem

Poradíme vám s výberom programu.

Obráťte sa na našich špecialistov alebo si dohovorte osobnú schôdzku.

Potrebujete radu?

+420 601 553 562 Po—Pá 9.00—17.00
info@britschool.cz Odpovieme do 24 hodín
V Jámě 1, 110 00 Praha 1 Navigácia k cieľu